רבות דובר על היכולת שלנו להשפיע על בריאותנו בכל מיני דרכים ושיטות שונות. אחת המומלצות שבהן הינה היכולת לשלוט על מה שאנו מכניסים לפה וזאת כאמור המסוגלות לבצע תזונה מאוזנת ונכונה המתאימה בדיוק לגוף שלנו ולצרכיו השונים. תזונה מותאמת אישית הינה מושג שגור בפי גורמים רפואיים ואלטרנטיביים. אך הדבר החשוב ביותר לזכור הינו כי ביכולתנו לסייע לבריאות להיות במיטבה לו רק נשמור ונקפיד על תזונה מאוזנת, המכילה את כל אבות המזון בכמויות מותאמות דווקא לנו.

 

כיצד תזונה מותאמת אישית מסייעת לשמור על בריאות האדם ?

 

לצורך מענה על השאלה הנ"ל ניתן לדמיין מכונית הצורכת דלק מסוג כלשהו. באם נוסיף לה סוג דלק אחר שאיננו מותאם לסוג המכונית המסוימת, הרי כי היא לא תיסע כלל וכלל. הדבר דומה מאוד לתזונה שאנו צורכים במהלך החיים. במקרים קיצוניים אם נאכל ונשתה מזון ספציפי במשך כל היום ולאורך זמן, הרי שגופנו לא יקבל את המרכיבים החיוניים לו ומהר מאוד נמצא עצמנו חולים ולא מתפקדים. לכן ישנן שיטות שונות שמטרתן לכוון כל אחד אל התפריט היומי, השבועי, החודשי וכו עד אשר נמצא את השביל המתאים ביותר.

 

בכדי להבין לעומק את החשיבות של תזונה מותאמת אישית ניתן לבקש עצתם של אנשי מקצוע מעולם זה. בפגישה אחת עם איש רווי ניסיון מקצועי מעולם התזונה נוכל להבין בראש ובראשונה היכן אנו עומדים ביחס משקל/גובה, האם אנו נדרשים לעלות במשקל או דווקא להוריד? האם חסרים לנו מרכיבים חיוניים לגוף ועוד מידע נוסף וחשוב. ברגע שנבין היכן אנו ממוקמים ביחס לתזונה הכללית, נסיק די מהר מה עלינו לעשות על מנת להשיב את האיזון לתזונה היומיומית.

 

כחלק מההצלחה העתידית, חשוב מאוד שנשתף פעולה. קבלת התפריט המיועד לא יועיל לנו במאומה, לולא נהפוך אותו למציאות בפועל. ההמלצה הרווחת הינה להמשיך ולהיות במעקב איש המקצוע ( הומאופת מומחה) גם לאחר תחילת העבודה הקשה בשינוי הרגלי האכילה שלנו, במשך תקופות. רק כך נוכל להיות בטוחים כי אנחנו בדרך הנכונה לשפר את בריאותנו אל עבר כיוון חיובי. אנשים המתקשים בכך יוכלו להתלות אל הגורם המוסמך באופן צמוד ותדיר ובכך לא "ליפול" אל מקומות בהם היו נמצאים הם בעבר ואליהם לא רוצים לחזור.

 

כך או כך, תזונה מותאמת אישית כשמה כן היא. ככל שנעמיק ונחקור את גופנו כך נדע למקם אותו על הרצף הנכון וכמובן למצוא עבורו את הפתרונות הקולינריים המתאימים והנכונים לו. באם נעבוד קשה ולא נוותר לעצמנו (גם ברגעים קשים), נוכל לגלות כי התפריט הנוכחי לא פחות טוב (וטעים) מזה הקודם אך יחד עם זאת מעניק הוא בריאות איתנה, תחושה חיובית ומצב רוח נפלא...

 

תזונה מותאמת אישית - על עודף משקל

 

עודף משקל זו תוצאה המשקל זו עובדה
תאמר לי מה אכלת, ואומר לך איך השמנת
אומנם הצורך באכילה ובשתיה הוא צורך קיומי, אך אין זה טבעי לעבור את מינון המזון והשתייה הנדרשים לכלכלתנו.
נכון הדבר שבחברה שלנו שבה הכל זמין בכל שעות היום והלילה, קשה למדי להימנע , ולא חשובה הסיבה, מלהתפתות לשפע המזון המצוי בהישג ידינו.
זו גם הסיבה שהחיפוש אחר הדרך לירידה ושמירה על המשקל – נפוץ כ"כ. אולם אותן דיאטות המובילות לתופעה כזו או אחרת, הן דיאטות בלתי מאוזנות ובעלות השפעה קריטית על הגוף שמתרגל  וסוגר את עצמו אט אט, עד למצב שלא ניתן לרזות כלל.

 

השיטה שאני מציע, היא שיטה שניתן להתמיד בה. שיטה המבוססת על אוריקולוטרפיה, שתאפשר לאבד משקל בלי קושי ובלי להוציא את מערכות הגוף מאיזון.
ניתן להגיע לירידה במשקל של בין 4 ל-8 ק"ג לחודש ללא קושי.
האוריקולוטרפיה היא שיטה בדוקה המבוססת על הכנסת סיכות, באורך 3 מ"מ כל אחת, באופן קבוע למחצה באפרכסת של האוזן.
סיכות אלו המוכנסות בנקודות מיוחדות של האוזן, מדרבנות את המערכות השונות של הגוף לבצע מספר פעולות:
1. לשרוף יותר שומנים.
2. להוציא יותר נוזלים ורעלים.
3. למתן את השאיפה לסוכר.
4. לאזן מחדש את שריפת הקלוריות שלנו.

 

פעולות אלו גורמות לנו לאבד משקל בצורה פיזיולוגית, ובדרך זו לחזור לאנרגיה שהייתה חסרה לנו, וכן לחזק את המערכת החיסונית. האוריקולוטרפיה היא הדרך הפשוטה ביותר כדי לתקשר עם המוח ועם מרכזי האנרגיה המכוונים את גופינו. זו שיטה שמאפשרת לנו להחזיר את מערכות הגוף למצב שבו היו בעבר.

 

בעזרת שיטה זו ניתן גם לטפל בכאבי גב, ברכיים, בראומטיזם השונים, בבעיות פוריות, בבעיות מין ובדפרסיות. יתר על כן, אנו משתמשים בשיטה זו כדי לגמול מעישון, בהצלחה.