למות ברעב על מנת להציל את כדור הארץ ?

לפני זמן מה, אלה שהיו טרודים באיכויות המזון, הרופאים, התזונאים, החקלאים והתעשיינים שלנו, ראו את עצמם כמי שנותרו ברקע, ותויגו לעתים, על ידי כמה כלכלנים וסוציולוגים דוגמטיים, כ'צודקים מבחינה אקולוגית'!

אנשים אלה שלא היססו כדי לחשב באופן שרירותי את מספר הביצים ואת הכמות השבועית (והיומית) של בשר ודגים שאנו מורשים לצרוך!

האם החיינו מחדש את הקדוש 'צודק' בהעמידנו פנים שאנו מאושרים בניגוד לרצוננו?

הטענה הבסיסית שלהם נשענת על העובדה כי אַקְר אחד של קרקע (כ - 4.046 דונם) מייצר  פי 5-10 חלבון מן החי מאשר חלבון מן הצומח. זה מוצג כבזבוז חסר אחריות.

הפתרון ה'טוב לכדור הארץ' הוא אפוא פשוט להיות צמחוני! צריך גם להזכיר שחלק מהשדות דלים מכדי לאפשר עיבוד של דגנים (מלבד אולי על ידי שימוש בהרבה דשן); פרות ועגלים הם לא מזון לבני אדם. סוג פשטני זה של חשיבה הוא מסוכן באופן יוצא מן הכלל!

קודם כל, מבחינה תזונתית ובאופן גלובלי, חלבונים מן החי טובים יותר מאשר חלבונים מן הצומח; רק כמות השומן יכולה לגרום לבעיה. שנית, זה אבסורד לסכם את איכות המזון לפי כמות החלבונים שאנו אוכלים! התועלת של חלבונים (ויטמינים, מינרלים וחומצות שומן, כמו אומגה 3) שונה במהותה בירקות מאשר בחלבונים מן החי). כמו כן, ויטמין A (שתורם, בין השאר לראייה ולעור טובים) נמצא באופן בלעדי בחלבונים מן החי; בהחלט, האורגניזם שלנו יודע כיצד לייצר בטא-קרוטן שנמצא בירקות, אבל רק בתפוקה קטנה אשר מעבר לזאת, הולכת ופוחתת עם השנים.כמו כן, ויטמין D בעדיפות ראשונה לא קיים בבעלי החיים (עורינו מסוגל לייצרו, אך באופן בלתי מספיק: 70% מאוכלוסיית צרפת סובלים מהמחסור בו). ויטמין D מאפשר למעיים לספוג סידן עבור העצמות שלנו; הוא פעיל באותה מידה במנגנונים פיזיולוגיים רבים, ואנו מגלים זאת ביכולת שלנו להתנגד למחלות.אומגה 3 שהינה בעלת ערך תזונתי מבוססת על מספר 3, או 2,שהם אך ורק של בעלי חיים, בעוד שהמוח שלנו מכיל כמויות אדירות. לכן זה לא מפתיע שהפחתת כמות האומגה משנה את האינטליגנציה שלנו, וחסרונה משפיע גם על האינטליגנציה שלנו ברחם דרך האוכל של האמא שלנו. אומגה 3, מבטיחה לא רק מבנה מוחי טוב, אלא גם מונעת מחלות רבות, ובמיוחד מחלות לב וכלי דם וסוגים מסוימים של סרטן. כמו שפופאי חושב, ירקות כמו תרד או עדשים, מכילים רק ברזל קטן, שהוא באופן מתון "biodispensible": המעי שלנו סופג רק 2 או 3%, בזמן שהוא סופג 10 פעמים יותר ברזל מיוצר על ידי בשר. דוגמה נוספת

לצורך שלנו לאכול מוצרים מן החי: ויטמין B12. זה כל כך מורכב וצפוף שרק כמה מיקרו אורגניזמים כלולים. אנחנו מוצאים את האצות באצות (מסונן) ובדגים שאוכלים אותם; ביבשה, הספקים הם בעיקר מעלי גירה.

חוץ מאשר להיות OGM (מה שמוביל אותנו באף), החלבון הטוב ביותר שיש בגרגיר החיטה (או בכל מקור צמחי אחר) אינם מכיל לא ויטמין D,ולא ויטמין B12  וגם לא ויטמין A, בקושי מכיל ברזל, כמות קטנה של אומגה 3,וכל זאת בתנאי שהגרגרים נבלעים בשלימותם (כולל הזרע שנמצא בהם) ...

המורכבות הביולוגית של בני אדם היא מאוד משוכללת והיא יכולה רק לתחזק את עצמה רק על ידי תזונה מגוונת מאוד שתכלול מזון גם מן החי וגם מן הצומח. זהו מחיר היכולת לתפקד, בעיקר מבחינה נפשית. 
בכדי "להציל את כדור הארץ " אין צורך להקריב את האנושות בגלל בורות בנושא איכות המזון. בנוסף לכך, המין האנושי השתנה: עד מלחמת העולם האחרונה, זה היה פשוט:האדם נזקק לאנרגיה רבה כדי לתפקד, והעבודה הפיזית הייתה אז חשובה. דור זה שנקרא דור הזהב נגמר.הסתיימו הזמנים שבם אכלנו 1.6 ק"ג לחם (שווה-ערך לכ 6 של באגטים שלנו!).
מצד  השני לאכול רק באגטים זה לא מספיק. הדיאטות העשירות מאוד של החורף, לא ממש קיימות יותר, שכן מטרתם הייתה כדי לחמם אותנו מפני הקור, ולאפשר לנו לעבוד.
לכן עלינו להיות הרבה יותר מודעים לאיכות התזונה שלנו, מאחר שעודף הסוכרים באנרגיה והשומנים מאוחסנים בצורה של שומן, ויש להשתמש בהן. אנחנו צריכים לאכול קלוריות שימושיות, או שהן לא תהיינה מספיקות במהלך היום. העקרונות העיקריים של אבותינו, שעל-פיהם ניזונו בני אדם במשך מיליוני שנים, צריכים להתאים לתרבות שלנו הנוכחית, בחברה מודרנית.
זה לא עניין של המצאת שיטה חדשה של אכילה, או גרוע מכך, שימור אותה השיטה, אלא הצורך להתחשב בפיזיולוגיה שלנו. דיאטת הזמן מרעננת את האמנות הפשוטה של אכילה טובה מכל סוגי מזון (או כמעט מכלם) במשך יום (או שבוע, או חודש, או שנה) בזמן שהם היעילים ביותר לאספקת אנרגיה לתיפקוד האורגניזם, או לתחזוקה יעילה של כל הרקמות, כולל המוח.
כן, בהחלט לדעת איך לבחור את הירקות הנכונים לעונה אבל לבחור גם מוצרים מן החי, כמו דגים מלאים בשומנים יהיו מקור של ויטמין D ושל אומגה-3, אבל לא לכל השנה! סרדינים מכילים כמויות 
המשתנות מ -1 עד 5 לפי חודש הדייג שלהם  ... המטרה היא להימנע,
ככל האפשר מאכילת שומנים, אבל גם מאכילת סוכרים (שמהם אנו מתעלמים לחלוטין).סוכרים שמאוחסנים ברקמות כצורה של שומן, יוצרים חומרים שאינם תואמים לגוף שלנו.

הנאה מאזנת את עצמה. כל מיני "דיאטות" שגורמות לכל מיני תופעות לוואי,
ומסתירות את בעיות יסודיות. דיאטות אלו הסתתרו מאחורי
סטטיסטיקה ומרשמים. התפתחות הציוויליזציה מסתירה את האינסטינקטים שלנו מאחרי השיחים
במטרה לקדם הנאה על פני צורך,ארעיות כנגד לקביעות. האפקט המעוות הוא
שאנשים מכניעים את הטעמים וההנאות שלהם, למערכות תזונתיות על פי אופנה, והם כבר לא מונהגים על ידי הצרכים שלהם. התוצאה המזיקה היא שהם מזניחים תכנית הדיאטה הטבעית שלהם
פטריק מודיאנו, ב"תכשיט הקטן ",כותב: "זו תעלומה: אנשים לא אוהבים לאכול, ובכל זאת הם אוכלים למה. ? בגלל הרעב? בחברה המפוטמת שלנו, אף אחד לא ממש רעב.
ולמה? אף אחד לא מכריח אותם. הגעתי למסקנה  זו:אנשים הינם מזוכיסטים".
אנשים טוענים שהרגלי האכילה שלנו נעשים גרועים יותר ויותר (שימו לב לפסימיות הפסיכוטית הקיצונית; אף אחד לא טוען אף פעם שאנו נעשים טובים יותר) , אבל מצד השני, הרדיו, הטלוויזיה, ביקורות בישול וגסטרונומיה מעולם לא היו רבות כל כך.
כאילו היינו צופים פסיביים בקרקס, או יצורים אחרים מכוכב אחר! אנחנו זללנים צופים בסוג של פוליגמיה של מזון שבה אנו מתפלשים בתערובת של מנות (מכל הסוגים והווריאציות). האם עלינו לשנות באופן קיצוני את האוויר שאנו נושמים?
האם עלינו להחליף את השעון הביולוגי שלנו עם מציאות וירטואלית?
באופן אידיאלי, מציאות וירטואלית היא לא מציאות, אלא רק מראית עין של מציאות.
במקרה הטוב ביותר, אנו מתעסקים בתחליף בלתי מושלם ובהתמודדות עם התרחיש הגרוע ביותר, הונאה טהורה ופשוטה. "המציאות" הווירטואלית החדשה שהציפה את חיינו היא סיבה לדאגה; במיוחד כאשר היא מחליפה את התזונה שלנו עם תאוריה נהנתנית שבה היא הופך להיות מופרדת מתפקידה החיוני: להזין ולתת הנאה! מה זה אומר לך להיות במצב בריאותי טוב, כאשר אתה כבר בריא
מה יכול להיות יותר ברור?

אנחנו צריכים להעריך מחדש ולהחזיר את הרגשות הבסיסיים שלנו, וזה פשוט תחושת הזמן שלנו.
עלינו ללמוד להתנגד לדחפים שלנו (ולפרסום אלים).
דיאטות-כרונו עוזרות להרגיע רעב לגיטימי בהתאם לצרכים שלנו, ללא היגררות עיוורת בעקבות החשק שלנו.
דוגמא אופיינית: בעבר, הטעם שלנו לסוכר היה רק לעתים נדירות בא לידי סיפוקו, שכן הוא הסתמך על דבש יקר במיוחד, וגבישי סוכר לא היו קיימים (במאה ה -19,הוא עדיין נמכר על ידי רוכלים, אבותיהם של הרוקחים). אז היום, בניגוד לעבר, עלינו להיות מסוגלים לנהל את השפע ועודף.